Zamyšlení nad rovnicí podnikání

E = mc2

Přímo na komoru zamířil s touhle rovnicí ve svém vystoupení na Retail Summitu 2015 Libor Malý (zakladatel jobs.cz). Celé jeho vystoupeni si vystačilo s jedním slidem a s jednou rovnici, na které představil svůj koncept přemýšlení a zkušenost se svým businessem. Tahle fyzikální rovnice platí i v podnikání.

E = energie / nadšení
m = hmota / hmotné požitky / bohatství / peníze
c = informace / myšlenka

Pokud postavíte rovnici takto: m=E/c2 pak říkáte, že abyste dosáhli materiálního úspěchu nebo bohatství, potřebujete co nejvíc energie a musíte minimalizovat množství myšlenek a informací. Ta rovnice tedy funguje nejlépe pouze s jednou myšlenkou / informací. Zajímavé :-)

Takže potřebujeme FOCUS! Zaměstnancům dejte jednu myšlenku - jednu vizi a podněcujte jejich nadšení a energii.

Z pohledu informačních systémů to znamená potřebu zásadních zjednodušení. A není to o číslech, protože těch je moc. Je to o VIZUALIZACI. Nemusíte vstřebávat všechna čísla, potřebujete jednu informaci. A tu získáte pohledem na vizuál - na mapu. V jednom obrázku je celá informace (i když je za ní hodně čísel).

A to je přesně to, co se v CLEVER°MAPS’ snažíme dodat zákazníkům v našich aplikacích. Myslím, že jsme na dobré cestě :-)