GISHackathon stále roste

Uplynulý víkend byl co se týče akcí na české IT scéně opravdu nabitý. Geoinformatici však měli většinou jasno - zúčastnili se brněnského GISHackathonu, který už poněkolikáté zorganizovali bratři Dubrovští s Davidem Procházkou na Mendelově univerzitě. Daří se jim rok co rok vylepšovat program a lákat stále širší okruh zájemců o otevřené technologie a prostorová data. Během dvou dnů se vystřídalo 14 řečníků, které si přišlo poslechnout přibližně 150 diváků.

Hlavní ogranizátoři Vojta a Kuba Dubrovští.

Na své si přišli fanoušci velkých dat a jejich zpracování, moderních směrů geoinformatiky - Smartcities, Industry 4.0, 3D zobrazení a příznivci open data a open source nástrojů.

Tomáš Bonacina předává své znalosti katastru.

Za CleverMaps vystoupili Tomáš Bonacina a Olda Kahoun na téma katastru nemovitostí a jeho praktického využití. Trochu nečekaně se přidal ještě Michal Zimmermann, který bravurně nahradil přednášku od SocialBakers se svým příspěvkem o dolování geodat ze sociálních sítí.

Michal Zimmermann a jeho netradiční pohled na Prahu.

Organizace byla poměrně volná a i přesto opravdu bezchybná. Celá akce se i přes svůj každoroční růst nesla ve velmi přátelském duchu, nechyběly domácí buchty, zákusky a jihomoravské víno. Podařilo se uspořádat setkání kreativních lidí z velkých i malých firem, univerzit, zástupce úřadů i studentů.

Takřka rodinný coffee break.

Videa a slidy jednotlivých přednášek už se zpracovávají a budou dostupné z webu gishackathon.eu. Začíná se proslýchat, že na jaře bude mít GISHackathon pokračování. Dokonce to vypadá, že se tentokrát bude opravdu programovat. Ať už to dopadne jakkoli, rozhodně se máme na co těšit. Sledujte twitter @GISHackathon ať se o všem dozvíte co nejdříve.