Druhý firemní hackathon v CleverMaps

Na základě kladných reakcí na první interní hackathon, který proběhl 14. – 15. května jsme se rozhodli, že určitě znovu nějaký uspořádáme. A tak po půl roce se na dva dny (12. - 13. 11.) sjeli do brněnské kanceláře zase všichni programátoři a začal náš druhý firemní hackathon.

Tentokrát byly témata zaměřena tak, aby výsledky z hackathonu byly prospěšné pro všechny týmy a produkty CleverMaps.  Vybrala se tedy tři nezávislá témata na mapu a jedno téma se zaměřilo na mobilní aplikaci.

K úspěšnému hackathonu ale nestačí jen mysl a rychlé prsty na klávesnici a tak o plné žaludky a pitný režim našich programátorů bylo s láskou postaráno. O jídlo, pití a dobrou atmosféru se skvěle postarala dámská část týmu.

Atmosféra společného úsilí a práce byla vyloženě nakažlivá a pracovalo se dlouho do noci. A brzo ráno se zase zasedalo za stroje a pokračovalo se v práci. Někteří se nezdržovali ani vylézáním ze spacáku a rovnou se vrhli na práci.

V rámci pátečního vyhlášení představili všechny týmy výsledky své dvoudenní práce a mezi sebou pak hlasovali pro vítěze hackathonu. Tím se nakonec stal tým ve složení Martin Tesař a Jiří Žaloudek zabývající se využitím vektorových dlaždic v mapě.