3. ročník GISHackathonu za účasti CLEVER°MAPS'

20. November 2014

První polovina uplynulého prodlouženého víkendu (14. a 15. 11.) patřila minimálně v české otevřené geoinformatické komunitě akci nazvané GISHackathon. Na brněnské Mendelově univerzitě se sešla řada GIS profesionálů, studentů i začátečníků, aby se podělili o své znalosti moderních technologií. Vizí této události je i propojování komunity IT vývojářů s kartografy, geodety a dalšími geonadšenci.

Naše firma samozřejmě byla při tom a stala se hrdým partnerem celé akce. V rámci programu naše projekty prezentoval Jiří Žaloudek. Asi nejvíce zaujalo živé demo CleverAnalytics.

Hlavní program byl plný workshopů a přednášek, které logicky navazovaly. Účastníci se tak setkali se způsoby sběru prostorových dat, jejich zpracováním, analýzou i následnou publikací. To vše pomocí OpenSource nástrojů a aplikací.

Celá akce se nesla ve velmi přátelské, neformální atmosféře, za což patří organizátorům, ale i všem účastníkům velké poděkování. Už dnes se v Clever°Maps’ těšíme na další ročník, který zase rádi podpoříme.

Další detaily můžete najít na webu akce. Pokud jste o GISHackathonu dosud neslyšeli a uvažujete o příští účasti, sledujte na twitteru @GISHackathon.